Pirita jõe ääres asuv Viikingite Küla pakub külastajatele kehakinnitust, vaatamisväärsusi,
elamus-majutust ja erinevaid vaba aja veetmise võimalusi, mis on inspireeritud 8.-11 sajandi viikingikultuurist Eestis.
Viikingite küla lugu sai alguse 2006. aastal, kui Pirita jõe kaldale otsustasid Steve Hindrekson ja Riho Neem rajada Eesti viikingiaja teemalise küla.
Aga miks rajati viikingite küla just 30 kilomeetrit Tallinna merekaldast Pirita jõe kaldale? Seepärast, et meie kindel uskumine on, et mööda seda jõge viikingilaevad üles sõudsid ja et kaugus merest moodustas soodsa puhvertsooni, et 1000 aastat tagasi vaenlane otse elupaika röövima ei saanud tulla. 1984. aasta Kose aardeleid kubiseb viikingiaegsetest müntidest, millest mõned on ka araabia päritolu. Rohked muistised, ohvrikivid ja peitleiud räägivad kõnekat keelt siinse paikkonna tihedast ja rikkast elanikkonnast tol kaugel ajal.
Küla loojate eesmärk on anda külastajatele edasi teadmisi ja kogemust kuidas muistne viikingite elu-olu käis. Looduskaunis asukoht ning iidse hõnguga ehitised pakuvad meelerahu ja võimalust õppida tundma iseennast ja meid ümbritsevat ning astuda hetkeks välja tänapäeva kiirest elutempost, avastades endasse peidetud viiking.
Viikingite Küla pakub aastaringselt nii aktiivset, kui ka rahulikumat äraolemist noortele ja vanadele, sõpradele ja kolleegidele, väiksematele ja suurematele gruppidele nii lühemaks kui pikemaks ajaks.
Tahad kinnitada keha, siis tule ja külasta Viikingite Küla trahterit, kus praed on väga maitsvad ja nii suured, et ka tõsistel sõdalastel on tükk tegemist, et Thori mitte solvata. Kui on tahtmist ja aega, siis püüa oma toit trahteri kõrval asuvast kalatiigist ning lase kinnipüütud uimeline enda jaoks kas grillida või suitsutada.
Neid, keda köidab tavapärasest erinev Viikingite Küla atmosfäär, võivad trahteri kõrvalhoones, mis on üllataval kombel kordades suurem kui trahter ise, maha pidada nii seminari, koolituse, sünnipäeva või perekondliku tähtpäeva – ruumi jagub kõigile.
Elamus-majutuseks on Viikingite külas rohkelt võimalusi, kokku mahutame ära kuni 90 viikingit. Kõige nõudlikumad kliendid saavad privaatselt elada Kuningate majas, kust ei puudu saun, pildi- ja muusikakast, kamin ja pakase kamber, ehk siis kõik tänapäeva Kuningale vajalikud nipsasjakesed. Koobassauna peal on aga lesimiseks koht sõimedes, kus igal sõimel oma nimi “Põrsad, lambad, kuked, kiisud”
Vaba aja veetmiseks on võimalusi rohkelt. Enne või pärast kehakinnitamist soovitame erinevate vaatamisväärsustega külas tutvuda. Need asuvad küla erinevates nurkades ja nende üles leidmine on juba omaette elamus. Võib ka niisama ilusas looduses jalutada või võtta ette retk Saula Siniallikatele, mis asuvad külast 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel.
Tõsisematele huvilistele on välja pakkuda erinevaid ajastukohaseid teemapakette nii väiksematele kui ka suurtematele seltskondaele, mis kestavad poolest tunnist kuni terve päevani.
Siin saab õppida ja jälgida asjatundjate juhendamisel muistset relvakasutamist, tantse, laule ja mänge, kuulata või vaadata esitlust Eesti viikingiajast, punuda endale loitsupaela või sõita viikingilaevaga aardejahile. Külasse rajatud püstpalklinnuses on võimalus lasta vibu, visata kirvest ja oda. Eriti südikatel on võimalus üksteiselt viikingite kombel mõõtu võtta ja pidada linnuse vallutamise lahinguid, kuhu on kaasatud ka kiviheitemasinad ja taraan.
Koopasaunas, kadakasaunas või suitsusaunas saab peale lihtsat tööpäeva või rasket lahingut mõnusalt lõdvestuda nii saunalaval kui ka sauna ees olevas kümblustünnis ehk „Põrgukatlas,“ Omaette elamus on talvine koobassaun, kus peale käredat leilivõtmist, mis paneb vanduma isegi Thori, on võimalus hüpata jääauku ja soojendada ennast „põrgukatlas“ ning imetleda linnavalgusest puutumata tähistaevast.
Praeguseks on planeeritavast Viikingite Külast valmis vaid peaaegu pool. Lähiajal on plaanis ehitada Pealikute maja, kus saab lähedaste või sõpradega erinevaid sündmusi pidada, saunatada ja lõõgastuda. Muinaslinnuse ette on valminud laadaplats ehk lahinguväli, kus on plaanis korraldada isegi väiksemaid kontserte ja teatreid. Lisaks sellele on kavas rajada maa-alune ajastutunnel, mis viib muistsesse autentsesse Viikingite Külla, kus magatakse nahkade vahel, sulatatakse soomaagist rauda ning lõkketulel liha küpsetades kõlab muistne regivärss.
Viikingite Küla tahab esile tuua meie muinasaja nii vaimset, kui ka füüsilist poolt. Me teeme kõik selleks, et seda rohkem meie kultuuris väärtustataks ja õpetame seda läbi muinasaegse hõnguga infrastruktuuri, programmide ja koolituste.
Elagu Odin!